ליווי עסקי לאנשי מיתוג ושיווק שרוצים לבנות סוכנות יציבה, רווחית ומבוקשת?

איך עוברים מ-One man show ל-Agency?

בואו ללמוד ממי שעשה את זה הלכה למעשה.

נדב דהן, מייסד ומנכ"ל הסוכנות למותגים מעוררי השראה בליווי בוטיק לאנשי מיתוג ושיווק שרוצים לבנות סוכנות יציבה, רווחית, צומחת ומבוקשת.

מה הסיבה שאתם לא מצליחים
להקים סוכנות יציבה?

אני מכיר כל כך הרבה אנשי שיווק/מיתוג/דיגיטל מוכשרים ומקצועיים שיצא לי לעבוד איתם לאורך השנים שהם מנסים בכל כוחם להרים את עצמם לכיוון של סוכנות, להפוך לעסק יותר רציני שלא תלוי בהם, והם פשוט לא מצליחים.

הם מקצועיים בטירוף, מוכשרים מאוד, יש להם יכולות מדהימות במיתוג, שיווק או כל תחום אחר בדיגיטל וגם יש להם תשוקה גדולה לתחום. ובכל זאת, הם נשארים במקום.

אחרי שהכרתי עשרות כאלה באופן אישי, וראיתי עוד מאות כאלה ברחבי הדיגיטל, הבנתי שהסיבה לכך היא בדרך כלל שהם עדיין לא תופסים את עצמם כיזמים, אלא כאנשי שיווק ומיתוג לפני הכל.

הם מגדירים את עצמם באופן מובהק לפי המקצוע, וזונחים הצידה את ההתפתחות העסקית שלמעשה יכולה לאפשר להם לגדול, לצמוח, להתפתח ולבנות סוכנות – עסק רציני שלא תלוי בהם ובזמן שלהם ושאין לו תקרת זכוכית מבחינת הכנסות.

בדרך כלל פרילנסרים עסוקים בעיקר בשני דברים:

  1. לשווק את עצמם

הם כל היום נמצאים ברשתות, כותבים פוסטים, עושים סרטונים ופשוט משווקים את עצמם כי הם כל כך אוהבים את זה.

  1. נותנים שירות

לבסוף, הלקוחות שמגיעים, הם גם מטפלים בהם, נותנים להם את השירות, מייצרים להם את החומרים ועושים הכל מא' עד ת' בלי כל עזרה. בין אם זה לקוח פרטי, או שהלקוח הוא סוכנות שהם עובדים מולה, שזה לא שונה מלהיות שכיר בסוכנות!

ואז, מה שקורה הוא שפשוט לא נשאר להם זמן להתעסק בפיתוח העסקי שיאפשר להם לבנות סוכנות עם צוות שתשחרר אותם לחופשי מהעסק.

לבסוף, התוצאה היא שהם כבולים לעסק, הם לא באמת יכולים לצאת לחופש או להוריד רגל מהגז, יש להם תקרת זכוכית מובהקת והם לא ממצים את הפוטנציאל העסקי האמיתי שלהם.

מהם האתגרים שמונעים
מכם להקים סוכנות יציבה ורווחית?

כאחד שהקים סוכנות במו ידיו, וממנכ"ל אותה עד היום וגם אמשיך למנכ"ל אותה, אני מכיר מקרוב את כל האתגרים הקיימים בתחום כי חוויתי אותם בעצמי, על בשרי.

בין אם אתם מודעים לאתגרים האלה או לא, בין אם אתם חווים אותם עכשיו או לא, כנראה שפגשתם או תפגשו בהם.

תמחור נמוך

בהתחלה, אנחנו לא יודעים לתמחר אז אנחנו מתמחרים כמו שמתמחרים קולגות בתחום, בלי להבין לעומק את הרווחיות, את ההשקעה שלי והזמן שלי, ואז אנחנו בדרך כלל מגלים שלא נשאר הרבה רווח בכיס. זה יכול להיות ריטיינר של ניהול קמפיינים, אתר אינטרנט או חבילת מיתוג שאתם נותנים, זה פשוט לא משנה, אני יודע כמה אתם משקיעים ויודע כמה אתם צריכים לגבות מחירים הרבה יותר גבוהים כדי להתחיל להתקדם לכיוון של סוכנות.

לקוחות לא טובים

באופן טבעי, כשמתמחרים נמוך מה שקורה הוא שמושכים לקוחות לא טובים שאפילו גם מתמקחים איתנו כבר בהתחלה ונוגעים לנו בנקודה הרגישה הזאת. אבל אנחנו רוצים לסגור אז אנחנו לא בוררים יותר מדי, בהמשך אנחנו מגלים שזאת הייתה טעות, שהלקוח הזה מבזבז לנו הרבה זמן, אנרגיה, מאמץ ופשוט לא בא לנו לעבוד איתו.

והכי גרוע, הוא גם לא מוקיר ומעריך את כל ההשקעה שלנו. דבר שאם נרצה או לא, מוריד את כל המוטיבציה והאנרגיה לעבוד איתו או לתת לו שירות. ואז מה קורה? בלי לשים לב, אנחנו לא משקיעים בו, נותנים לו שירות ומוצר פחות איכותיים ממה שאנחנו יודעים, ובא לנו לתת את הכי טוב שלנו, אבל מה לעשות כשהלקוח לא טוב, לא מעריך ולא מוקיר? זה פשוט קשה.

רווחיות נמוכה

דבר מתגלגל לדבר, אנחנו מתמחרים נמוך, נותנים הרבה יותר ממה שאנחנו מתמחרים ואז מגלים שאנחנו בקושי מרוויחים. שמתוך כל עסקה בקושי נשאר רווח כי אנחנו משקיעים יותר מדי זמן ואנרגיה ואין לנו זמן לקלוט עוד לקוחות.

פחד לשחרר שליטה

אולי כבר חוויתם את 3 האתגרים שדיברתי קודם, והתחלתם לחשוב לכיוון של לשחרר מכם, אבל אז הפחד לשחרר שליטה פתאום עולה "ואם העובדים לא יתנו שירות כמו שאני נותן?" אני יכול להגיד לכם שלרוב, הפחד לשחרר שליטה הוא רק סיפור כיסוי לפחד אחר. בדרך כלל פחד לגדול ולקחת סיכונים.

איך בניתי סוכנות יציבה, רווחית,
צומחת ומבוקשת תוך שנתיים?

אחרי 3 שנים כOne man show- בתחום, ולאחר שליוויתי מעל 1,000 עסקים בתכניות ליווי קבוצתיות ופרטניות לבנות את המותג שלהם עם השיטות השונות שלי, באה הקורונה ושינתה את הכללים.

לאורך השנים בתחום בער בי הרצון להקים סוכנות, אבל פחדתי, לא היו לי את הכלים לנהל, להכשיר עובדים, לצאת למשרדים ולאפשר לעצמי להיות גדול. אז נשארתי באזור הנוחות שלי והמשכתי להעביר סמינרים וסדנאות לבעלי עסקים וללמד אותם לבנות את המותג בעצמם. ידעתי שיום אחד אקים סוכנות ואעשה את זה בשבילם אבל לא ידעתי מתי ואיך.

כשהגיעה הקורונה ולא אפשרה לי יותר לעשות את הסמינרים והסדנאות, הרגשתי קריאה פנימית ראשונה ואמיתית לעשות את הצעד לעבר הסוכנות. הקורונה דחקה אותי לפינה ובלית ברירה, בדיוק כשהבן הבכור שלי נולד, הבנתי שאני חייב לצאת החוצה ולהביא כסף הביתה, וזה לא מעניין את אשתי והילד שהקורונה לקחה לי את הסמינרים ותכניות הליווי.

אז יצאתי להקים סוכנות והתחלתי לבנות מסביבי צוות של פרילנסרים בתור התחלה ולעבוד איתם פר פרויקט, דבר שאפשר לי גמישות עד שהתייצבתי עם כמות הלקוחות הנכונה.

בשנתיים צמחתי מ0 לקוחות, ל20 לקוחות באופן קבוע ויציב בריטיינרים שמתחילים ב5,000 בחודש, ועוד עשרות לקוחות בפרויקטים של מיתוג מורחבים שמתחילים ב20 אלף ש"ח לפרויקט.

אבל! ויש אבל גדול! עשיתי כל טעות אפשרית בדרך.

גייסתי יותר מדי עובדים שכירים, הכנסתי מנהל ופיטרתי אותו אחרי 3 חודשים, מכרתי בזול ושילמתי ביוקר, היו חודשים שמשכתי אלפיים ש"ח בחודש מתוך עשרות אלפי שקלים של הכנסות בחודש.

ויש 'אבל' נוסף – למדתי מכל טעות, השכלתי, דייקתי מהר, שיניתי ולא פחדתי להמשיך לנסות.

עד שהגעתי למצב שאני נמצא בו היום, שטוב לי בו ואני מסופק ממנו – יש לי סוכנות יציבה, רווחית, צומחת ונחשקת שבנויה טוב, עם מנגנוני תפעול,ניהול ושיווק, עם מערכות אוטומציה שמייעלות כל פרויקט שלנו, עם צוות של שכירים ופרילנסרים שרץ איתי מההתחלה ויודע לעשות את העבודה ולתת את השירות שאני רוצה ומאמין, היום יש לי סוכנות שמאפשרת לי חופש לעשות דברים נוספים ומדהימים כמו ללוות אנשי שיווק ומיתוג להקים את הסוכנות שהם חולמים עליה.

מה עושים בתכנית 'הצוללת'?

איך זה עובד?

התכנית הינה ליווי לפיתוח עסקי למשך חצי שנה בקבוצת בוטיק של בין 5-10 אנשי שיווק ומיתוג ולא יותר, בליווי צמוד שלי.

במהלך החצי שנה, ניפגש פעמיים בחודש למפגש קבוצתי פרונטאלי אצלנו בסוכנות, ופעם בחודש נקיים פגישת אסטרטגיה אישית כך נוכל לעבוד גם ברמה הקבוצתית וגם ברמה האישית ולבנות את הסוכנות שלכם.

בתכנית אנחנו בונים 3 יסודות לסוכנות שאתם רוצים לגדול אליה, ובסוף בונים את הסוכנות הלכה למעשה בשטח.

לאיזה עומקים אנחנו צוללים?

שלב ראשון
בניית התודעה
לפני הכל, נדרשת עבודה על המיינד שבסוף היא זו שמייצרת את ההבדל. לכן, בחודש הראשון, נעבוד על המיינד בשני היבטים: תודעה של מותג ותודעה של עסק. (חודש ראשון בתהליך)
שלב ראשון
שלב שני
בניית המותג (מנגנוני שיווק ומכירה)
לאחר חודש, בשלב הזה, נתחיל לבנות את המותג ברמה הפרקטית בתוך ספר מותג מסודר. החל מהזהות של המותג (ערכים, חזון, סיפור ועוד) ועד לאסטרטגיה השיווקית, למשפך השיווק, בניית סל המוצרים ותמחור, תכנית שיווק ועוד. (חודש שני + שלישי בתהליך)
שלב שני
שלב שלישי
בניית הנהלים (מנגנוני תפעול וניהול)
בשלב הזה נבנה את ספר הנהלים ותשתיות הניהול ההכרחיות להקמת סוכנות. נהלי עבודה, תהליכי גיוס, הגדרות תפקידים, קליטת לקוח, ניהול פרויקטים, היכרות עם אוטומציות, יצירת בריפים, ניסוח הצעות מחיר וניהול המכירות, ועוד! נבנה ונגדיר את הכל בכתב. (חודש רביעי + חמישי בתהליך)
שלב שלישי
שלב שלישי
בניית הסוכנות (אימון לחשיבה יצירתית)
בשלב האחרון, אחרי שיש לנו ספר מותג, ספר נהלים, מנגנוני שיווק ומכירה, מנגנוני גיוס וקליטת עובדים, נצא לשטח ונבנה את הסוכנות הלכה למעשה. בחודש זה נתמקד רק במאסטר מיינד, דילמות ואתגרים, פתרונות יצירתיים ומענה אינטנסיבי להצלחה שלכם! (חודש שישי ואחרון בתהליך)
שלב שלישי

מה תשיגו בעקבות תכנית 'הצוללת'?

באיזה אוקיינוס אתם הולכים לצלול?

יציבות
בתור התחלה, תהיו סוכנות יציבה שיודעת לגייס לקוחות בעקביות, לשמור על סך הכנסה שיספק אתכם, ולא תחוו עליות וירידות כל שני וחמישי כשלקוח כזה או אחר עוזב.
רווחיות
תהיו סוכנות רווחית שיודעת לתמחר בהתאם את סך השירותים והמוצרים, כך שישאר לכם מספיק כסף בחודש לפתח את העסק, וגם למשוך הביתה כמה שאתם רוצים.
צמיחה
כשיש רווחיות אפשר לעשות מהלכי צמיחה ולגדול, המנגנונים יעבדו ותוכלו להחליט לאן עוד בא לכם לצמוח.
נחשקות
סוכנות שכל הזמן צומחת היא סוכנת נחשקת, לקוחות רוצים לעבוד דווקא איתה כי הם מבינים את הערך, הייחודיות והתוצאות שהיא יודעת לספק. תוכלו להחליט עם מי אתם רוצים לעבוד ועם מי לא.
עוצמה
שקט
מימוש
הגשמה

איך זה להיות סוכנות?

חופש

כשאתם בונים את עצמכם נכון כסוכנות, אתם יכולים לאפשר לעצמכם חופש אמיתי, העסק יודע לעבוד בלעדיכם.

הכנסות

ההכנסות שלכם כסוכנות הן הרבה יותר משמעותיות מכל הבחינות, דבר שמעניק ביטחון גבוה בעסק!

סיפוק ומשמעות

אתם עובדים עם יותר לקוחות ולקוחות איכותיים יותר, יש לכם צוות שאתם מנהלים, פרויקטים שונים ומגוונים ואתם מרגישים סיפוק אדיר ותחושת משמעות גדולה יותר!

אפשרויות

כשאתם סוכנות עולם שלם של אפשרויות נפתח בפניכם: שיתופי פעולה, שותפויות בעסקים אחרים, יזמות לפרויקטים שונים ועוד!

הגשמה

תחושת ההגשמה ומיצוי הפוטנציאל האישי שלכם תמיד תורגש ככל שתהיו גדולים יותר!

פאן ולייף סטייל

כן, הסוכנות תהיה אחלה נכס שיניב לכם השקעה ויאפשר לכם את הלייף סטייל שאתם רוצים!

מוכנים לבנות סוכנות

יציבה, רווחית ומבוקשת?

הרשמו כאן ועברו לעמוד הבא בו תמלאו שאלון אפיון קצר שיעזור לי לקיים אתכם שיחה אפקטיבית, ממוקדת ומקצועית!

הלקוחות הנפלאים שלנו

אלה שבנו, בונים וימשיכו לבנות מותג!

מה יש להם לספר?

הכירו את נדב דהן

נדב דהן הוא יזם מעורר השראה, מאמן ויועץ עסקי ואסטרטגי בכיר, סופר ומרצה סוחף בתחומי השיווק, המיתוג, הדיגיטל והיזמות.

לצד כל אלה נדב הוא הבעלים והמנכ"ל של הסוכנות למותגים מעוררי השראה אשר בונה ומנהלת מותגים בזירה הדיגיטלית.

הסוכנות מונה צוות של 9 אנשי שיווק יצירתיים ומשוגעים: מנהלי סושיאל, מפיקי וידאו, קמפיינרים, קופירייטרים ומעצבים.

לאחר 5 שנים בתחום השיווק והייעוץ העסקי ולאחר שליווה מעל 1,000 בעלי עסקים בתוכניות ליווי ייחודיות, קורסים ותהליכים אישיים, החליט נדב להקים סוכנות שתהוה בית מקצועי, עסקי ואישי לבעלי עסקים וחברות שמחפשים שירותי שיווק ברמה גבוהה, מקצועית ויסודית תוך שמירה על יחס V.I.P.

פתח לקרא

סקפטיים?

אשתדל לענות לכם על כל השאלות והדילמות
ולהשאיר אתכם ללא סימן שאלה אחד!

  • אנשי שיווק ואסטרטגיה
  • אנשי מיתוג ואסטרטגיה
  • אנשי ppc מנהלי קמפיינים
  • אנשי תוכן ומנהלי סושיאל
  • אנשי seo וקידום אתרים
  • בוני ומעצבי אתרים
  • מעצבים גרפיים וממתגים
  • קופירייטרים ואנשי תוכן

שרוצים לגדול, לצמוח ולבנות סוכנות יציבה, רווחית, צומחת ומבוקשת!

למי שלא רוצה לבנות סוכנות שיווק, מיתוג או דיגיטל ונוח לו כone man show.

למי שלא מוכן להשקיע כסף, זמן ואנרגיה כדי ללמוד איך עושים את זה נכון מהבסיס.

למי שחושב שהוא יודע הכל ולא רוצה ללמוד.

התכנית היא למשך חצי שנה, במהלכה אנחנו נפגשים פעמיים בחודש בקבוצה. ועוד פעם אחת בחודש לפגישה אישית.

אני לא מאמין בתחרות, אני מאמין בשפע. יש מקום לכולם וממש לא אכפת לי שיהיו עוד 500 סוכנויות מיתוג ושיווק בארץ.

בערך שמיים וארץ.

איפה ראית יועץ שמלבד העסק שלו בייעוץ, יש לו סוכנות פעילה שהוא ממנכ"ל אותה ובמקביל מלווה אנשי שיווק, מיתוג ודיגיטל לבנות סוכנות משלהם?

בתכנית אני עובר את כל השלבים שאני עשיתי בשנתיים וחצי האחרונות שבהן בניתי סוכנות יציבה, רווחית, צומחת ומבוקשת כדי שזה יקרה גם אצלכם.

טל' - 03-6797990 | נבטים 8, פתח תקווה

תפריט נגישות